Friday, 09/12/2016,   23:10   Welcome, Guest | RSS
Home » 2016 » August » 25 » Εκτός ομίλων Champions League το ΑΠΟΕΛ
05:17
Εκτός ομίλων Champions League το ΑΠΟΕΛ
Δημοσιεύτηκε: 25/08/2016

Το πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε να παρει το εισιτηριο για τους ομίλους του Champions League το ΑΠΟΕΛ. Oι "γαλαζοκίτρινοι" άνοιξαν το σκορ με τον Σωτηρίου στο 69ο λεπτό, πίεσαν για το δεύτερο γκολ, αλλά ο Σανταντέρ "πάγωσε" στο 86ο λεπτό γηπεδο ισοφάριζοντας για την Κοπεγχάγη, δίνοντας στην ομάδα της δανέζικης πρωτεύουσας την πρόκριση στους ομίλους του Champions League.

ΑΠΟΕΛ - Κοπεγχαγη - 1-1 (δειτε τα Highlights)

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Αστίθ, Καρλάο, Αλεξάνδρου (89' Ντε Καμάργκο), Μοράις, Βινίσιους, Ορλάντι (69' Μπρεσάν), Γιαννιώτας, Εφραίμ (59' Βάντερ), Σωτηρίου.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Όλσεν, Άνκερσεν, Γιόργκενσεν, Γιόχανσον, Αουγκούστινσον, Κβιστ, Ντιλέινι, Βέρμπιτς (88' Γκρέγκους), Φαλκ Γένσεν (46' Τούτου), Κορνίλιους (80' Πάβλοβιτς), Σανταντέρ.

Στο "Εtihad", δεν υπήρχε καμία αμφιβολία για το ποια ομάδα θα βρίσκεται στη κλήρωση του Μονακό. Άλλωστε, η Μάντσεστερ Σίτι είχε επικρατήσει 5-0 της Στεάουα στο Βουκουρέστι.

Το συνδύασε με νίκη και στην έδρα της. Ο Φάμπιαν Ντελφ νίκησε τον Κογιοασάρο στο 56ο λεπτό κι άνοιξε το σκορ για τους "πολίτες".

Μαντσεστερ Σιτι - Στεαουα 1-0 (δειτε τα Highlights)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Μαφέο, Στόουνς, Κολάροβ, Κλισί, Φερνάντο, Ντελφ (60' Ανταραμπιόγιο), Τουρέ, Νολίτο (60' Ανχελίνο), Νάβας, Ιχεανάτσο (76' Φερναντίνιο).

ΣΤΕΑΟΥΑ Β.: Κογιοσάρου, Αγκάνοβιτς (53' Στάντσιου), Ταμάς, Μιτρέα, Μομσίλοβιτς, Μπουρσεάνου, Ποπέσκου (53' Πόπα), Μουνίρου (62' Ασίμ), Ενάτσε, Χαμρούν, Τουντόριε.

Στον Μένχενγκλάντμπαχ, η Μπορούσια είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει από το πρώτο ματς, στην Ελβετία, την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Ωστόσο, δεν αρκέστηκε σε αυτό και συνέτριψε τη Γιουνγκ Μπόις 6-1

Γκλαντμπαχ - Γιουνγκ Μποις 6-1 (δειτε τα Highlights)

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Ελβέντι, Κρίστενσεν, Γιάντσκε (72' Κορμπ), Στρομπλ (53' Βέστεργκααρντ), Κράμερ (59' Νταούντ), Χέρμαν, Τζόνσον, Στιντλ, Αζάρ, Ραφαέλ.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ: Εμβογκό, Σούτερ, Βούτριτς, Φον Μπέργκεν (46' Κούμπο), Ρόχατ, Λέσιακς, Μπερτόνε, Ζακάρια, Ραβέ, Σουλεϊμάνι (46' Σικ), Φρέι (69' Ντουά).

Η Ροστόφ αφού εξασφάλισε ένα μικρό προβάδισμα στο Άμστερτναμ συνέτριψε τον Άγιαξ, επί ρωσικού εδάφους και πέρασε στους ομίλους του Champions League. Ο Αζμούν άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, ο Ερόχιν έκανε το 2-0 στο 52' και ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Κριστιάν Νομπόα, το 3-0 με τη συμπλήρωση μίας ώρας ματς. Ο Πόλοζ έξι λεπτά αργότερα, διαμόρφωσε το 4-0. Ο Άγιαξ μείωσε στο τελικό 4-1 με τον Κλάασεν, στο 84ο λεπτό.

Ροστοφ - Αγιαξ 4-1 (δειτε τα Highlights)

ΡΟΣΤΟΦ: Τζανάεβ, Τερέντγιεβ, Νοβοσέλτσεβ, Νάβας, Κουντριάσοβ, Καλάτσεβ, Νομπόα, Ερόχιν (79' Εζατολάχι), Γκάτσαν, Πόλοζ (87' Ντουμπιά), Αζμούν (73' Αζμούν).

ΑΓΙΑΞ: Σίλεσεν, Φέλτμαν, Φιέργκεφερ, Ρίντεβαλντ, Τετέ, Γκούντελι, Μπαζούρ (58' Ντόλμπεργκ), Κλάασεν, Γιουνές (77' Κασιέρα), Ελ-Γκαζί (46' Σόνε), Τραορέ.

*83' κόκκινη ο Κουντριάσοβ

Η Ζάλτσπουργκ κατάφερε να ανοίξει το σκορ επί της Ντίναμο Ζάγκρεμπ μόλις στο 22ο λεπτό με τον Λάσαρο. Οι Αυστριακοί κρατούσαν την πρόκριση στα χέρια τους, αλλά κατάφεραν να τη χάσουν.

Αρχικά, ο Φερνάντες στο 87ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 (σκορ πρώτου αγώνα) κι έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, στο πέμπτο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου αυτής, ο Σουντανί έκανε το 1-2, έστειλε τους Κροάτες στους ομίλους του Champions League και τους Αυστριακούς σε αυτούς του Europa League.

Ζαλτσμπουργκ - Ντιναμο Ζαγκρεπ 1-2 (δειτε τα Highlights)

ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Βάλκε, Σβέγκλερ (46' Λάινερ), Τσαλέτα-Τσαρ, Χίντερεγκερ, Ούλμερ, Λάιμερ, Μπερνάρντο, Λαζάρο (61' Σαμασεκού), Μπερίσα, Βάντερσον (67' Μιναμίνο), Σοριάνο.

ΝΤΙΝΑΜΟ Ζ.: Εντουάρντο, Στογιάνοβιτς, Σιγκάλι, Μπένκοβιτς, Πίβαριτς, Ρογκ, Ζόνας (73' Πάβιτσιτς), Σουντανί, Άντολιτς (83' Σίλντενφελντ), Φερνάντες, Ενρίκες (62' Κόριτς).

Προηγουμενα Αρθρα

Category: Champions League | Views: 57 | | Tags: champions league nea | Rating: 0.0/0