Friday, 09/12/2016,   23:10   Welcome, Guest | RSS
Home » 2016 » August » 3 » Αποτελεσματα χθεσινων Φιλικων Ελληνικων ομαδων
05:46
Αποτελεσματα χθεσινων Φιλικων Ελληνικων ομαδων
Δημοσιεύτηκε: 03/08/2016

4 φιλικα Ελληνικων ομαδων ειχαμε εχθες, Τριτη 2/8, για την προετοιμασια των ομαδων ενοψη της νεας σεζον Super League 2016-17. Αστερας Τριπολης - Gençlerbirliği  3-1 | Ηρακλής - Κόνιασπορ 1-1 | ΑΕΛ - Ατρομητος 1-1 | Ολυμπιακος Βολου - Βεροια 1-1

Ας παρουμε τα παιχνιδια με την σειρα

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις στην Ολλανδία με νίκη 3-1 κόντρα στην τουρκική Gençlerbirliği. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρουσιάστηκε από το πρώτο λεπτό έτοιμος για τη νίκη και προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Καλτσά και ασίστ του Νίκου Ιωαννίδη. Ο επιθετικός της ομάδας μας στο 10’ της αναμέτρησης έκανε το 2-0 με υπέροχη προσποίηση και εξαιρετικό τελείωμα, ενώ η κυριαρχία του ΑΣΤΕΡΑ μετουσιώθηκε σε ακόμα ένα τέρμα, αυτή τη φορά, με πλασέ του Κώστα Γιαννούλη στο 17’. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-0 χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο η άμυνα της ομάδας μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Gençlerbirliği κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 3-1 στο 63' με τον προπονητή μας, Μάκη Χάβο να προχωρά σε αλλαγές και δοκιμές θέλοντας να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς ποδοσφαιριστές.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αποχαιρετά την Ολλανδία την Τετάρτη (03/08) με το απόλυτο των νικών στις τρεις φιλικές αναμετρήσεις.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Kosicky (56' Donnaroumma), Μπέρτος (85' Igor), Γιαννούλης (85' Αssen), Κουρμπέλης (80' Sefil), Τριανταφυλλόπουλος, Hamdani (73' Τσουκαλάς), Δημούτσος (80' Nico), Καλτσάς (64' Stanisavljevic), Mazza (73' Κώτσιρας), Τσιλιανίδης (56' Chavez), Ιωαννίδης.

Δειτε εδω τα Highlights

Ο Ηρακλής ήρθε στο τελευταίο του φιλικό στο εξωτερικό έφερε 1-1 κόντρα στην πολύ δυνατή Κόνιασπορ.

Οι κυανόλευκοι ήταν αρκετά καλοί και πάλι, όμως αντέδρασαν άμεσα στο γκολ του Μιλόσεβιτς στο 11′ λεπτό με τον Μοντέϊρο να πλασάρει εύστοχα τον τερματοφύλακα της Κόνιασπορ.

Από εκεί και πέρα το πρώτο ημίχρονο κυμάνθηκεσε μέτρια επίπεδα, αλλά με τον Ηρακλή καλύτερο να κάνει ακόμα μια φάση με τον Αμαραντίδη να αστοχεί από κοντά με κεφαλιά, ενώ ο διαιτητής αρνήθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε σπρώξιμο Τούρκου στον Μοντεϊρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και υπήρχαν αλλαγές ο Ηρακλής ήταν και πάλι καλύτερος παίζοντας την μπάλα κάτω, βγάζοντας ωραίες συνεργασίες αλλά και δημιουργώντας επικίνδυνες προυποθέσεις για τέρμα, αλλά την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή η άμυνα των Τούρκων έβρισκε τον τρόπο να διώξει.

Ο Ηρακλής αποχαιρέτησε την προετοιμασία του στο εξωτερικό, κερδίζοντας πολλές εμπειρίες από τα δυνατά φιλικά που έδωσε, ενώ σε όλα τα παιχνίδια του είχε και την παρουσία των φιλάθλων του με το σύνθημα να ηχεί δυνατά ”Ηρα θυμίσου στα δύσκολα μαζί σου”.

Ένα σύνθημα το οποίο φέτος είναι για τις καταστάσεις που βιώνει ο σύλλογος.

Για τον Ηρακλή ξεκίνησαν οι Huanderson,Κυριακίδης,Σαραμαντάς,Ζιαμπάρης,Bartolini
Ιντζόγλου,Ανδρεόπουλος,Leozinho,Monteiro,Αμαραντίδης,Πασάς. Αγωνίστηκαν και οι Γιαννίκογλου,Στάμου,Ρούσσος,Τσότρας,Δούμτσιος,Ρότας,
Αγγελόπουλος.
Για την Konyaspor αγωνίστηκαν οι Tarakci,Skubic,Turan,Bardakci,Uslu,Camdali,Volkan,
Hadziahmetovic,Sahiner,Bajic,Milosevic.Έπαιξαν και οι Kirintili,Ay,Kibong,Aktav,Atila,Dere.

-Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ael Fc Arena, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος με την τοπική ΑΕΛ (1-1).

Ο προπονητής της ομάδας μας Τραϊανός Δέλλας χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες, όπως και στο πρώτο φιλικό ματς της χρονιάς εναντίον του Ολυμπιακού.

Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Κατράνης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Βαρέλα στο 15’. Ισοφάρισε με πέναλτι ο Παπαδόπουλος στο 70’ που κέρδισε ο Λημνιός από τον Μασούρα.

Η σύνθεση της Λάρισας: Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μονιάκης, Χοτζάλι, Ουρτάδο, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Καρατάσιος.

Η αρχική ενδεκάδα της "Βασίλισσας" για το πρώτο εκτός έδρας φιλικό με τον Ολυμπιακό Βόλου.

Καντιμοίρης, asigba, Μαραγκός, Χαροντάκης, Malon, Tomas, Nico, Λινάρδος, Μαυρίας, Παπαδόπουλος Θωμάς και Μεληκίωτης.

0-1 για την "Βασίλισσα" με γκολ του Παπαδόπουλου Θωμά στο 3ο λεπτό.

1-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου στο 25ο λεπτό με γκολ του da costa (πέναλτι)